Конспект заняття з розвитку мови «Світ тварин» у другій молодшій групі. Конспект заняття з розвитку мови у другій молодшій групі Мовний розвиток у 2 молодшій
Мета: Продовжувати розвивати та збагачувати мовлення дітей та словниковий запас.
Завдання: Закріплювати вміння розгадувати загадки.
Узагальнювати та закріплювати знання дітей про диких тварин (їх звичках).
Виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.
Матеріал: сніжинки, м'які іграшки (зайчик, їжачок, білочка), картинка горобця, картинки диких тварин (білка, їжак, ведмідь, вовк, лисиця, заєць), модулі, сніжок.
Попередня робота: Розгляд альбому "Дикі тварини" , дидактичні ігри "Хто де живе?" . Розмови про пори року, про зимовий одяг людей. Читання художньої літератури про тварин.
Хід заняття:
(У групі на підлозі по колу розкладені сніжинки).
Вихователь: -Здрастуйте, хлопці, давайте вітаємо один одного.
Встанемо ми в кружальце дружно,
Привітатися нам треба
Кажу тобі "Вітання!"
Усміхнися швидше у відповідь.
Привіт права рука,
Привіт ліва рука,
Привіт друг, привіт друг,
Привіт весь наш дружний круг.
Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас прилетіла сніжинка! (бере сніжинку), А на ній щось написано! Давайте прочитаємо!
«Здрастуйте дівчатка та хлопчики 2-ої молодшої групи, дитячого садка «Чечок» ! Ми лісові жителі: птахи та звірі, запрошуємо вас у гості познайомитись та пограти у різні ігри! Будемо дуже раді зустрічі з вами!
Хлопці, що? Ми приймаємо запрошення наших друзів?
(Відповіді дітей)
Вихователь: Тоді нам потрібно тепліше одягтися, адже в лісі холодно, і вирушити в дорогу! Хлопці, а який одяг носять люди взимку? (Зображення одягу)
(Відповіді дітей)
Вихователь: Молодці! Правильно! Давайте одягатися!
Двигуна вправа «Одягаємось на прогулянку» .
(Виконання рухів за текстом)
Дуже холодно взимку, (погладити себе за плечі)
Але ми підемо гуляти з тобою. (Кроки на місці)
Я одягну шапку, (імітуємо рух «одягаємо шапку»
)
Я одягну шубку (Показуємо, як одягаємо шубку)
Я одягну шарфик, тугіше зав'яжу. («зав'язуємо»
шарфик)
А потім гарні, теплі, пухнасті, (Показуємо кисті рук)
Крихітки – рукавички на ручки натягнуті. (Погладжуємо тильний бік долонь)
І хоча я маленький (руки на пояс)
У мене є валянки. (Ноги по черзі виставляємо на п'яточку)
На гору піднімуся (Руки підняти вгору)
І з гірки прокачу! У-у-у-ух! (швидкий рух рук вниз)
Вихователь: Хлопці, поверніть один за одним і підемо стежкою. (по дорозі до «полянці» розкладені «сліди» , діти повинні пройти по них слід у слід). Ось прекрасна галявина, сідайте на пеньки (стульчики). Діти, подивіться, хто до нас прилетів?
(З-за ширми з'являється горобець)
Горобець: Здрастуйте, хлопці, ви мене впізнали?
(Відповіді дітей)
Горобець: Хто я?
(Відповіді дітей)
Горобець: Яка я рада, що ви мене впізнали! Я давно вже на вас чекаю! Ось хотіла у вас запитати, чи ви знаєте звички диких тварин? (яких живуть у лісі)
Діти: Так. (Імітує звички тварин під музику)
Горобець: А як стрибає зайчик?
Діти: імітує зайчиків, що стрибають.
Горобець: А лисиця як ходить?
Діти: Імітує лисицю.
Горобець: А як ходить великий клишоногий ведмідь?
Діти: Імітує ведмедя.
Горобець: А як виє вовк?
Діти: У-У-У-У.
Горобець: Ах які ви молодці, розумні хлопці, всі знаєте звички тварин.
Горобець: А тепер давайте пограємо пальчикову гру "Дикі тварини" .
Мова з рухом
З пальців, дружок, (Долоні скласти куточком)
склади теремок.
Ось це – ворота, (Долоні поставити перед собою – «замок»
)
Ось це замок.
Всі дикі звірі, (руки вперед)
Швидше сюди (хватальні рухи)
І ведмедик кудлатий (Стискати та розтискати пальці)
І їжачок колючий (переплести пальці)
Тут біленький зайчик (стрибки на двох ногах)
Тут руденький лис («мордочка»
з пальців правої руки)
І сірий вовченя («кігті»
з пальців лівої руки)
І сіра миша! («мордочка»
з пальців правої руки)
Які ви молодці! Мені дуже сподобалося грати з вами! Далі на своєму шляху ви зустрінете білочку, вона на вас чекає! Ідіть по звивистій доріжці! До побачення, діти.
Діти: До побачення, горобцю!
Вихователь: Дивіться, а ось і білочка.
Білочка: Здрастуйте, хлопці!
Білочка: Як я рада, що ви мене впізнали! Я давно вже на вас чекаю! Мені потрібна ваша допомога. У нас у лісі стільки снігу намело і всі мої запаси засипало, допоможіть мені вибрати шишки зі снігу. Гра.
(Білка висипає сніжки та шишки, діти розбирають сніжки та шишки по двох кошиках).
Білочка: спасибі хлопці. Хлопці, у мене є загадки ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ ЇХ ВІДГАДАТИ. (Білка загадує загадку, діти відгадують, тоді я показую картинку і питаю у дітей про звички)
Хитра шахрайка,
Руда головка,
Хвіст пухнастий - краса,
А звати її - ... (лисиця)
Сердитий недоторка
Живе в лісовій глушині.
Голок дуже багато,
А нитки жодної.
Хто взимку холодний
Ходить злий, голодний? (Вовк).
Білочка: розумні хлопці, відгадали всі загадки і про звички знаєте.
Білочка: молодці та про звички ви знаєте. Я рада, що ми пограли та потоваришували!
Вихователь: І тобі спасибі білка. але нам час іти далі!
Білочка: До побачення!
Діти: До побачення!
(По дорозі розкладено різні модулі для перешкод: підлазіння, переступання).
Вихователь: Хлопці, підемо один за одним, переступаючи через замети.
Подивіться, скільки снігу намело!
Як ми втомилися І ЗАМЕРЗЛИ, ДАВАЙТЕ РОЗІГРІЄМО НАШІ ПАЛЬЧИКИ!
Зі сніжком ми пограли,
Наші пальці гартували
А зараз ми їх зігріємо
Погинаємо, ворушимо
Разів, 2, 3, 4, 5
Пальці теплі знову!
У нас триває прогулянка зимовим лісом
Встаньте в коло і
повторюйте за мною:
Щипле вуха, щипає ніс, (чіпають вуха та ніс)
Лізе у валянки мороз. (імітують мороз)
Ми морозу не боїмося, (загрожують пальчиком)
Продовжуємо, веселимось. (активно ворушать руками)
По кучугурах ми крокуємо (високо піднімають ноги)
Вище ноги піднімаємо.
Справа – хлоп і зліва – хлоп. (бавовна руками)
Подивіться тут кучугуру.
Вихователь: А хто це там виглядає через кучугуру? (Торчать вушка) (Відповіді дітей)
Вихователь: А чому зайчик? А зайчик який? (Відповіді дітей)
(Виходить зайчик).
Привіт, зайчику!
Зайчик: Здрастуйте, хлопці!
Вихователь: А чому ти ховаєшся?
Зайчик: Я боюсь.
Вихователь: Не бійся, ми тебе не образимо. Ми прийшли з тобою пограти
Цей пальчик зайчик,
Зайчик - пострибайчик
Цей ось-лисичка,
Хитра сестричка.
Цей мішенька-ведмідь,
Любить гірко поревіти
Цей сіренький дзига
Вийшов кулачок
Розтисніть кулак швидше
У ліс усіх випусти звірів! (Діти сідають на стільчики)
Зайчик: А Я дуже люблю грати в сніжинки, давайте пограємося.
Гра «Сніжинки та вітер»
Заєць: Молодці Хлопці! Спасибі вам велике!
Вихователь: Нам дуже сподобалося у вас у лісі! Спасибі тобі зайчик, але нам час прощатися. До побачення, зайчик!
Заєць: До побачення, хлопці!
Вихователь:
Ми в лісочку були схожі
У звірят погостили
А тепер додому час
Повертайся дітлахи!
Розділи: Робота з дошкільнятами
Ціль:
- Вчити підбирати слова, протилежні за змістом (антоніми).
- Закріпити правильну вимову звуків: год, ш, з, з. Продовжувати вчити вимовляти звукосполучення: мяу-мяу, мур-мур, гав-гав, му-му.
- Вчити впізнавати тварину за описом, підбирати дієслова, що позначають характерні дії тварин. Ознайомити з узагальнюючим поняттям “домашні тварини”.
- Вчити дітей разом із дорослим переказувати російську народну казку “Ріпка”.
- Закріпити класифікацію овочів та фруктів.
- Розвивати зв'язне мовлення дітей.
Обладнання: лист у конверті, квіти, ворона, горобець, ялинка, іграшки: кішка, собака, корова, заєць, зображення городу, саду, символи, настільний театр “Ріпка”, музичний супровід.
Хід заняття
Вихователь:Хлопці! Підійдіть до мене. Здрастуйте, хлопці! Я рада вас бачити. Давайте всі разом візьмемося за руки і голосно скажемо: "Доброго ранку", а тепер скажемо пошепки. Хлопці, підійдіть до столу, пограємо нашими пальчиками.
Пальчикова гімнастика "Пішли пальчики гуляти"
Пішли пальчики гуляти,
А другі наздоганяти
Треті пальчики - бігом,
А четверті – пішки.
П'ятий пальчик поскакав
І наприкінці шляху впав.
Хлопці, подивіться нам надійшов лист. Скажіть у чому знаходиться лист?
Діти:в конверті.
Вихователь:давайте подивимося від кого надійшов лист. А листа нам надіслала бабуся. Давайте прочитаємо що вона нам пише.
"Діти, дід ніяк не може витягнути ріпку на городі. Давайте допоможемо їм."
А зараз поїмо до бабусі у гості. А на чому ми поїмо?
Діти:на поїзді.
Вихователь:я буду паровозом, а ви маленькими вагончиками. Хто перший назве слово, той і стає за мною. Починаємо.
- слон великий, а собачка – маленька
- влітку тепло, а взимку – холодно
- я висока, а Настя – низька
- мама молода, а дідусь – старенький
- дорога широка, а стежка – вузька
- крісло м'яке, а стілець – жорсткий
- вдень ясно, а вночі темно (Діти по черзі стають у паровозик)
Подивіться який у нас потяг довгий вийшов.
- Поїхали швидким поїздом (ш-ш-ш)
- На постовому (ч-ч-ч)
- Випускаємо пару (с-с-с)
- Гальмозим (з-з-з)
Ось хлопці ми й приїхали на галявину. Скільки тут багато квітів. Давайте понюхаємо їхній аромат. Дихальна гімнастика "Аромат квітів" - через ніс робимо спокійний вдих, затримуємо подих і повільно видихаємо "А - ах!" (Підходять до дерева і сідають біля нього)
Вихователь:хлопці подивіться, що тут трапилося.
Подивіться, хто це сидить? (Воробей)
– А де він сидить? (На ялинці)
- Як цвірінькає горобець (Цвірінь-цвірінь)
- А це хто? (Ворона)
- А ворона десь сидить? (Під ялинкою)
- А як кричить ворона? (Кар-кар)
- Хлопці, а скільки всього птахів? Давайте порахуємо (Одна, дві).
Вихователь:подивіться горобець і ворона хвилюються, крилами махають. (Діти показують рухи птахів).Біля дерева багато тварин, вони загубилися, не знають де їхній будинок. Давайте хлопці, відгадаємо якісь тварини заблукали.
- Це домашня тварина, у якої пухнастий хвіст, вона ловить мишей (кішка).Як вона муркоче? (Мур мур), А як вона кричить? (Мяу мяу),а як вона шипить? (Ш-Ш-Ш).
Давайте ласкаво назвемо кішку (Кішечка, кисонька).
- А що любить робити кішка (Ловити мишей, лакає молоко, муркоче, дряпається, грає)
- А яка кішка? (М'яка, пухнаста).
- Це велика домашня тварина з довгим хвостом, має роги? (Короава)
Давайте ласкаво назвемо корову (Корівка, корівка)
- Як мукає корова (Му му)
– А що вона робить? (Пасеться на лузі)
– А що дає корова? (Молоко).
- Це домашня тварина, яка охороняє будинок? (Собака)
Назвемо собаку ласкаво (Собачка)
- Що собака робить? (гавкає, стереже будинок, гарчить, гризе кістки, бігає, виляє хвостом)
- Як вона гавкає? (Гав гав).
Вихователь:Хлопці, як можна одним словом назвати цих тварин? (Домашні)
Чому домашні? (Бо вони живуть вдома)
- Хлопці, подивіться, а хто ж тут зайвий? (Зайчик)
- А чому він зайвий? (Він дика тварина, живе у лісі).
Етюд на імітацію (музика дощу та грому)
Ой хлопці, набігла хмарка (сидячи на підлозі),закапав дощ (стукають пальцями по підлозі),заблищала блискавка (долоньками),загримів грім (кулачками), дощ затихав і зовсім припинився.
Вихователь:Хлопці, давайте допоможемо тваринам повернутися додому до бабусі та дідуся. (Приносять і ставлять тварин на стіл біля бабусі та дідуся).
Бабця:О дякую хлопці, знайшли наших тварин. Хлопці, допоможіть дідусеві витягнути ріпку із землі. (Діти сідають на стільці перед столом і використовуючи настільний театр розповідають разом із вихователем російську народну казку “Ріпка”).
Бабця:Спасибі хлопці, за допомогу. Допомогли витягнути ріпку. Ходімо на город. Я пригощу вас овочами та фруктами.
Хлопці овочі та фрукти потрібно розкласти . (Розкладають за допомогою символів).
- Де ростуть овочі? (На землі, у землі, на городі)
- А де ростуть фрукти? (На дереві).
(Діти розкладають овочі та фрукти, розповідаючи про свій овоч чи фрукт).
Молодці хлопці! А ось вам і моє частування. (Бабуся передає кошик із частуваннями).
Вихователь:Хлопці, які ви молодці! Допомогли дідові та бабі, ну а тепер настав час повертатися до дитячого садка. (Їдуть поїздом)
Ось ми й у дитячому садку. Де ми з вами були? (У дідуся та бабусі)
– А що ми в них робили? (Допомагали домашнім тваринам знайти дорогу додому, витягували ріпку із землі)
- А чим вас бабуся пригостила? (яблуками)
Чудово! Давайте станемо в коло, візьмемося за руки і скажемо: "Ми дуже добрі". Спочатку пошепки, звичайним голосом і покричимо.
Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа
комбінованого виду дитячий садок №68 «Лукомор'я»
Конспект відкритого заняття
з розвитку мови
«Наші улюблені іграшки» у другій молодшій групі
Підготувала: вихователь
Попова Ю. С
Митищі 2017р
Конспект безпосередньо освітньої діяльності
з розвитку мови у другій молодшій групі
«Наші улюблені іграшки»
Ціль:Формувати вміння вслухатися в мову, домовляти слова та словосполучення
Завдання:
Інтеграція освітніх областей:
Соціально-комунікативний розвиток:
розвивати емоційну чуйність, вміння уважно слухати вихователя та відповідати на запитання, виховувати вміння дбайливо ставитися до своїх іграшок (не розкидати, не ламати)
Мовленнєвий розвиток:
Вміння описувати іграшки, повними пропозиціями; вчити чітко вимовляти слова віршів
Розвивати зв'язне мовлення, розвивати емоційну чуйність дитини
Продовжувати вчити вірші напам'ять мінімальної допомогивихователя, продовжувати описувати предмети (іграшки)
Словникова робота: іграшки, літак, зайчик, ведмедик, пілот, шасі
Фізичний розвиток:
закріпити вміння бігати в одному напрямку, вміння виконувати рухи відповідно до слів гри, розвивати спритність, швидкість і чіткість руху
Пізнавальний розвиток:
розвивати інтерес та допитливість дітей
Матеріали та обладнання:
Лялька Маша, гарна коробка, іграшки (Ведмедик, Зайчик, Літак, Півник), музичний супровід (політ літака)
Попередня робота:
повторення раніше вивчених віршів
Хід НОД:
Вихователь:Хлопці, ви любите казки? А які?
Бажаєте, сьогодні вирушить у чарівну казку?
Діти:так
Вихователь:Тоді закриємо всі очі, і скажемо чарівні слова
Один два три
Казка, казка з'явись
Ой, хлопці, подивіться, хто до нас прийшла, хто це хлопці?
Діти:Маша
Вихователь:А з якої казки вона прийшла до нас, ви знаєте?
Правильно, давайте привітаємось з Машею
Привіт Машенько! Що ти сумна? Що трапилося в тебе
Машенька:Добрий день. Я прийшла до вас за допомогою, у мене була гарна коробка, а я її кудись втратила? Ви допоможете мені її знайти?
Діти:Так
Машенька:Вона така різнокольорова … (опис іграшки)
Вихователь:Хлопці, тоді давайте її шукаємо! А ти, Машенько, проходь до нас у гості.
Вихователь із дітьми знаходить коробку.
Вихователь:Подивіться, яка гарна коробка. Машенько, ти цю коробку шукала?
Машенька:Так, дякую хлопці. Можете подивитися, що у ній.
Вихователь:Зараз відкрию коробку та дістану те, що лежить у ній. Хочете побачити? Тоді сідайте зручніше на стільчики
Вихователь:У коробці наші улюблені іграшки! (Показує першу іграшку) Хто це?
Діти:Ведмедик.
Вихователь:Вам подобається ця іграшка?
Діти:Так!
Вихователь:Подивіться, що має Мишко?
Діти:Очі, вуха, лапи...
Вихователь:А хто хоче погладити Ведмедика? Який він на дотик? М'який чи твердий?
Вихователь:Хто знає вірш про ведмедика?
Діти розповідають вірші «Ведмедик клишоногий», «Впустили Ведмедика на підлогу»
Вихователь:Як ви думаєте, якби нашому Мишкові й справді відірвали лапу, він би посміхався?
Діти:Ні.
Вихователь:Звичайно! Він би образився. А трапляється, що ви ображаєтесь?
Діти:Так.
Вихователь:Покажіть, як ви ображаєтесь.
Діти показують, як вони ображаються
Вихователь:Але ми не ображатимемо Мишку?
Діти: Ні, не будемо
Вихователь:Подивіться, Мишко посміхнувся нам! Давайте усміхнемося йому у відповідь.
Діти посміхаються Мишка.
Вихователь:Ой, хлопці, що він любить грати в гру «Ведмедик лісом гуляв». Бажаєте зі мною пограти?
Діти:Так!
Гра «Ведмедик лісом гуляв»
Ведмедик:
Ведмедик лісом гуляв
Ведмедик діток усе шукав
Довго, довго він шукав
Сів на стільчик, задрімав
Дітки тихо-тихо встали
І до Мишутки підбігли.
Діти:
Мишко - мішенька вставай!
Дітей наздоганяй
Вихователь: (садить Ведмедика): Сідай, Ведмедику, відпочинь.
Вихователь:Цікаво, які ще є іграшки у цій коробці.
Вихователь показує другу іграшку.
Вихователь:Хто це?
Діти:Зайчик!
Вихователь:А що є у зайчика?
Діти:Довгі вуха, короткий хвіст, пухнаста вовна.
Вихователь:А про зайчика знаєте вірш?
Діти розповідають вірші «Зайчика покинула господиня».
Вихователь:Ой, як не добре вчинила його господиня. Він, мабуть, зовсім замерз під дощем. Покажіть, як зайчик сидів мокрий під дощем.
Діти показують.
Вихователь:Бажаєте розвеселити зайчика?
Діти:Так!
Вихователь:Давайте ми зараз все перетворимося на зайців і пограємось.
Гра «Зайчик сіренький сидить»
Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.
Ось так, ось так він ворушить.
Зайчику холодно сидіти, потрібно лапки погріти.
Отак, ось так треба лапки погріти.
Зайчику холодно стояти, потрібно ніжки погріти.
Стриб стриб, стриб стриб, потрібно ніжки погріти.
Вихователь:Вушка Зайчика погріли?
Діти:Так.
Вихователь:Лапки Зайчика погріли?
Діти:Так.
Вихователь:Зайчик посміхнувся! Давайте пообіцяємо йому, що не кинемо його і будемо з ним дружити та грати.
Вихователь (усаджує Зайчика поруч із Мишком): Сідай Зайчика поруч із Мишком.
Звучить аудіозапис «Політ Літаку»
Вихователь:Ой, хлопці, ви чуєте? Що це таке?
Подивіться до нас і сам прилетів. Зовсім як справжній. Що в нього є? (показую, діти називають) крила, ніс, колеса
А ви знаєте, хто керує літаком?
Правильно літаком управляє пілот. А як називаються колеса біля літака?
Колеса біля літака називаються шасі?
А з якого матеріалу зроблено літак?
Хлопці, а ви хочете політати, як літаки?
Тоді приготували крила.
Фізмінка «Руки ставимо ми в розліт»
Руки ставимо ми в розліт,
Вийшов літак.
Літак збудуємо самі
Понесемося над лісами.
Понесемося над лісами
А потім повернемося до мами.
Вихователь:Хлопці, наші іграшки трошки втомилися, покажіть, як треба спати
Правильно, руки під щічкою, очі закриті, нехай вони трохи сплять у коробці, а потім ми будемо з ними грати. А ви запам'ятали. які іграшки лежать у цій коробці?
Діти:Ведмедик, Зайчик, Літак
Вихователь:Іграшкам дуже подобається грати з вами, якщо ви їх не ображаєте, не кидаєте та не забуваєте. А як ви будете поводитися з іграшками?
Діти відповідають питанням.
Вихователь:А тепер скажемо наші чарівні слова, як ми дружно гратимемо.
Будемо дружно ми грати,
Нікого не ображати.
Машенька:Я вірю, що ви будете любити іграшки і дбайливо з ними грати.
Вихователь:Хлопці, давайте попрощаємось із Машею
Діти:До побачення Маша!
Жукова Надія
Ціль:
Закріпити вміння підбирати слова, протилежні за змістом.
Продовжувати вчити вимовляти звукосполучення: мяу-мяу, гав-гав.
Продовжувати вивчати тварину за описом, підбирати дієслова, що позначають характерні дії тварин. Закріпити поняття "домашні тварини".
Закріпити знання казки Ріпка.
Розвивати зв'язне мовлення дітей.
Виховувати в дітей віком бажання уважно слухати дорослого, повторювати прості пропозиції; сприяти розвитку розмовного спілкування; під час занять заохочувати активність, допитливість.
Виховувати моральні якостімалюків: співчуття, бажання прийти на допомогу.
Інтеграція освітніх галузей:"Пізнання", "Комунікація", "Музика", "Читання художньої літератури".
Обладнання:лист у конверті, квіти, ворона, горобець, дерево, хатка, кіт, собака, миша, бабуся і дідусь, ріпка, музичний супровід, частування для дітей - пиріжки.
Хід заняття:
Вихователь:Заходьте хлопці, давайте привітаємось із гостями.
У колисці золота, встало сонце над річкою. /долоні човником
Встало сонце вранці, розбудило дітлахів. /ручки вгору
Вийшли діти пограти, стали стрибати та стрибати.
Тут і…., та гості дорогі. Здрастуйте Здрастуйте!
Вихователь:Ой, хлопці подивіться, що це? (На столі лежить лист).
Діти:Лист.
Вихователь:Давайте прочитаємо, що ж там написано, і від кого надійшов лист. А листа нам надіслала бабуся, з казки «Колобок». Вона пише: «Хлопці, дідусь ніяк не може витягти ріпку на городі, допоможіть йому, будь ласка».
Вихователь:Хлопці ви хочете допомогти дідусеві витягнути ріпку?
Діти:Так.
Вихователь:Тоді ми з вами вирушимо до них у гості. А поїдемо ми на паровозі-Букашку. Щоб потрапити на нього, необхідно слово відгадати. Хто перший назве слово, той і стає за мною. Починаємо:
слон великий, а мишка – маленька
Кубик квадратний а м'яч-круглий
Цибуля гірка, а торт - солодкий
Вовк злий, а зайчик – добрий
Лавка низька, а паркан – високий
Взимку холодно, а влітку – тепло
Вдень ясно, а вночі темно
Ведмедик м'який, а цегла – тверда
(Діти по черзі стають у паровозик)
Подивіться, який у нас довгий поїзд вийшов.
Вихователь:Поїхали.
(Грає музика про паровоз. «Паровоз-букашка»)
Вихователь:- Ось хлопці ми й приїхали на галявину. Скільки тут багато квітів. Давайте понюхаємо їхній аромат.
Дихальна гімнастика "Аромат квітів" - через ніс робимо спокійний вдих, затримуємо подих і повільно видихаємо "А - ах!"
Вихователь:хлопці, хто це у нас тут?
Подивіться, хто це сидить? (Ворона)
А ворона десь сидить? (Під деревом)
А як кричить ворона? (Кар-кар)
Вихователь:подивіться, ворона хвилюються. Вона каже, що у бабусі та дідуся зникли тварини. Вони втекли з хатинки і заблукали у лісі, тому вони не можуть витягнути ріпку. Хлопці, а як ми дізнаємось, хто зник?
Нам підказують. Потрібно відгадати загадки:
Гучно гавкає на подвір'ї, відпочиває у будці,
Сторожить хазяйський будинок і виляє мені хвостом.
Діти:собака.
Вихователь:Назвемо собаку ласкаво (Собачка).
Що собака робить? (гавкає, стереже будинок, гарчить, гризе кістки, бігає, виляє хвостом)
Як вона гавкає? (Гав гав). Загадку ми відгадали, про собачку поговорили, але її ми не знайшли. Де вона?
А я знаю, як її знайти, її треба покликати. Скажіть ми, якою казкою з Вами?
Діти:(варіанти відповідей) Ріпка.
Вихователь:А як звали собачку у казці Ріпка?
Діти:(варіанти відповідей) Жучка. (діти звуть собачку)
Вихователь:Ой, дивіться, а чий це хвостик? ()
У нас ще загадка:
У м'якій шубці ходить, пісеньки виводить,
Молоко з миски п'є, біля нірки на мишку чекає.
Діти:кішка.
Вихователь:А як вона каже? (Мяу мяу)
Давайте ласкаво назвемо кішку? ( Кішечка, кисонька) А що любить робити кішка ( Ловити мишей, лакає молоко, муркоче, дряпається, грає)А яка кішка? ( М'яка, пухнаста).
Давайте покличемо кішку. Як потрібно покликати кішечку?
Діти:киць-киць-киць.
Вихователь:А ось і наша кішечка. Хлопці, а які це тварини? Домашні чи дикі? (Домашні) А чому? (Бо вони живуть вдома) Але в казці Ріпка було ще одне звірятко. Хто це? Діти давайте згадувати.
Діти:(Варіанти відповіді) мишка.
Вихователь:А де вона? Давайте знайдемо її. Ось вона!
Як ласкаво ми назвемо мишу? ( мишка, мишечка)
А як пищить вона?
Як добре, що ми всі знайшли. Тепер можемо йти далі.
(звучить тривожна музика, грім, блискавка)
Ой, подивіться, набігли хмарки, потемніло все довкола і тепер не видно куди йти. А давайте пограємо з хмаркою.
(звучить весела жартівлива пісенька «Хмара»)
От і стало ясно, визирнуло сонечко. Можна йти.
Вихователь:Хлопці, давайте допоможемо тваринам повернутися додому до бабусі та дідуся. (Приносять і ставлять тварин на стіл біля бабусі та дідуся).
Бабуся:Ой, дякую, хлопці, знайшли наших тварин. Діти допоможіть дідусеві витягнути ріпку. (Діти сідають на стільці)
Вихователь:Щоб ми допомогли дідусеві, нам треба розповісти казку, а наші гості послухають. (розповідають казку 2-3 дітей чи всі разом.)
Бабуся:дякую хлопці за допомогу. Допомогли витягнути ріпку.
Вихователь:Хлопці, які ви молодці! Допомогли дідусеві та бабусі, ну а тепер настав час повертатися до дитячого садка. (стають один за одним, їдуть потягом) Ось ми і в дитячому садку. Де ми з вами були? (У дідуся та бабусі з казки Ріпка). А що ми в них робили? (Допомагали домашнім тваринам знайти дорогу додому). Спасибі вам. Ви молодці. Ой, я зовсім забула: Бабуся приготувала для нас із вами частування – смачні пиріжки. Частуйтесь!
Упорядник: вихователь Жукова Надія Вікторівна
Назва:Конспект заняття з розвитку мови «У гості до господарки»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, розвиток мови, 2 молодша група
Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ Дитячий садок №1 «Радість»
Розташування: с. Верховаж'я, Верховажський район, Вологодська область
Конспект заняття з розвитку мови
для другої молодшої групи
«У гості до Господині».
Ціль:розвивати мовну активність дітей молодшого віку.
Завдання: 1. Розширювати знання дітей про фольклор: потішки, ігри, лічилки; 2. Вчити відповідати на запитання повною пропозицією;
3. Збагачувати словниковий запас слів: ярмарок, хмиз, візок;
4. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Хід заняття:
Вихователь-господиня запрошує дітей до себе в гості:
– Здрастуйте хлопці. Ви любите ходити у гості? (Так)
- Ну, тоді до мене в гості збирайтеся, одягайтеся, вбирайтеся, та в дорогу вирушайте.
Поїдемо ми на конячку. Тільки треба сказати чарівні слова:
Їду, їду на коні,
На коні в червоній шапці.
По рівній доріжці.
Все прямо і прямо.
Діти вимовляють чарівні слова і на коні вирушають у дорогу.
Господиня:Тпру, стій конячка!
Хто це на шляху?
(звертає увагу дітей на місток, на якому сидить кішечка)
Через річку кинуто місток,
Там майнув пухнастий хвостик
Оксамитова спинка,
У лапці хмиз.
Діти: (декламують потішку разом із вихователем)
Вийшла кисонька на міст,
Чотири лапки, п'ятий хвіст,
Оксамитова спинка,
У лапці хмиз.
Кисонька - мурисонька,
Звідки ти?
Цілий день я, кисонька,
Гусят пасла.
Вихователь:До побачення, кисонька.
Господиня:Хто на ярмарок верхи
Їде на конячку,
Сам із сивою бородою
Згадали, хлопці?
Діти:З-за лісу, з-за гір
Їде дідусь Єгор:
Сам на коні,
Дружина на корівці,
Діти на телятках,
Онуки на козенятах.
Господиня:До побачення, дідусю.
(Їдуть дорогою, бачать візок)
Господиня:А це що за візок,
Повна горішків?
Діти:Сидить білка на візку,
Продає вона горішки:
Лисичці – сестричці,
Горобцю, синочку,
Ведмедику товстоп'ятому,
Зайчику вусатому.
Кому в хустку,
Кому в зобок,
Кому в лапочку.
Господиня:До побачення, білочка.
А ось і будиночок невеликий,
Дим кільцем над трубою,
Мабуть, вариться обід,
Є тут хтось чи ні?
Проходьте, діти, проходьте до хати.
Розсідайте зручніше!
У мене вдома сьогодні мій маленький дружок господарює, на гостей чекає.
Має день народження.
Бажаєте дізнатися хто мій маленький дружок?
Дізнаєтеся якщо відгадаєте загадку:
М'які лапки,
У лапках цап-драпки.
Діти:Котик.
Господиня:Правильно, хлопці. Це котик.
А ось і він. На печі лежить, гріється. Нас чекає.
Як у нашого кота
Шубка дуже гарна.
Як у котика вуса
Дивовижна краса.
Очі сміливі, зубки білі.
Діти:Привіт, котик.
Господиня:Котя-котик! А що в тебе в сумочці?
Котик:Пиріжок.
Господиня:А де ти його взяв?
Діти:Пішов котик на торжок,
Купив котик пиріжок.
Пішов котик на вуличку,
Купив котик булочку.
Чи самому з'їсти?
Чи хлопцям знести?
Я і сам відкушу,
І хлопцям віднесу.
(Котик «частує» дітей)
Господиня:Подивіться, з грошима
Кіт ходив по пироги.
Але один їх їсти не став,
Усіх хлопців пригощав.
Дякую, котику.
Який ти добрий, розумний.
Господиня:Кошеня-котик, хлопці тебе хочуть з днем народження привітати. Вони тобі хоровод водитимуть.
(Хоровод навколо котика «Ходить Васька сіренький»)
Ходить Васька сіренький,
Хвіст у Васьки біленький,
Ходить Васька-кіт.
Лапкою вмивається,
У гості збирається,
Пісеньки співає.
Господиня:Хлопці хочете ще пограти, ніжками побігати?
А котик на печі полежить, на вас подивиться.
Давайте пограємо у гру «Кіт Васька».
Кота Ваську виберемо лічилкою:
Курча – Курочкін,
Каченя - Уточкін,
Цуценя – Собачкін,
Жеребка – Клячник,
Баранець – Овечкін,
А я – чоловічок.
(Проводиться гра «Кіт Васька»)
Господиня:Молодці добре пограли.
І котику ваша гра сподобалася.
(Діти сідають на лавці)
Господиня звертає увагу дітей на кошик, що впав, і клубочки, що викотилися.
Господиня:Ой, всі клубочки розкотилися, розмоталися.
Діти, допоможіть мені клубочки змотати.
(Проводиться гра «Хто швидше змотує клубочок»)
Господиня:Ось дякую, допомогли.
Я за це пригощу вас оладками.
(Організується гра «Ладушки»)
Діти встають у коло.
Господиня роздає оладки, ляскаючи по долоньках дітей.
Долоні, долоні,
Ад я оладки.
Оливою поливала,
Діточкам давала:
Ані – два, Віке – два,
Альоше – два, Олегу – два!
Гарні оладки!
Їжте не поспішайте, гарячі оладки, подуйте на них.
Бажаєте ще? ( Гра проводиться 1 – 2 рази)
Господиня:А котика теж треба нагодувати. Я йому молочка наллю.
Тільки ось біда, не в що молочка налити:
Ця миска мала, ця – велика, та й з тріщиною!
(Діти дарують котику нові миски, пропонують налити молочка в них)
Діти вітають котика з днем народження, бажають бути розумним та красивим.